Narutowicza 10/12 - PabianiceNarutowicza 10/12 - Pabianice

Mieszkania bezczynszowe w Pabianicach alternatywą dla wysokich cen mieszkań w Łodzi – prezentujemy najnowsze dane

28 stycznia 2022
  • Opublikuj

Ceny mieszkań w Łodzi wzrosły o 18 proc. w skali roku – wynika z najnowszego raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance, obejmującego dane za 4 kw. 2021 r. W obliczu rosnących cen, co raz większą popularność zyskują mieszkania bezczynszowe, które pozwalają na ograniczenie comiesięcznych kosztów użytkowania. Lokatorzy takich nieruchomości chwalą sobie możliwość ograniczenia ich do minimum – pokrywają w tym wypadku wyłącznie koszty mediów, nie muszą płacić comiesięcznego czynszu. Teraz podobną możliwość zyskają kupujący mieszkanie w Pabianicach.

Łódź, obok Gdańska, jest drugim dużym miastem w Polsce, w którym ceny mieszkań rosną najszybciej. O ile w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu wzrosły one odpowiednio o 14,3%, 13,5%, 12,9% w ujęciu rocznym, o tyle w Łodzi i Gdańsku
– o ponad 18% – to dane z opublikowanego właśnie raportu Barometr Metrohouse i Gold Finance. Jak mówi jego współautor, Marcin Jańczuk z sieci biur nieruchomości Metrohouse – ceny nieruchomości wzrosły właściwie wszędzie.

– Obecną sytuację najlepiej obrazuje hasło „taniej już było”. Silne piętno na rynkach mieszkaniowych odcisnęła pandemia. W znaczący sposób przyczyniła się ona do wywołania nasilonych procesów destabilizujących światowe gospodarki.

Nieruchomości stały się bezpieczną formą lokowania kapitału. Jak wynika z raportu – obecnie do 41 proc. wzrósł odsetek osób, nabywających lokale w celu innym, niż realizacja własnych potrzeb mieszkaniowych. Nie maleje też popyt klientów, którzy potrzebują własnego m do zamieszkania. Ci muszą się jednak zmierzyć z cenami za m2 na poziomie 12470 zł
w Warszawie, 9730 zł. w Gdańsku, 8882 zł. we Wrocławiu, 9583 zł. w Krakowie czy 8008 zł. w Poznaniu. W obliczu tak wywindowanych cen, coraz popularniejsze stają się mieszkania bezczynszowe, które pozwalają na mocne ograniczenie kosztów utrzymania.


– Mieszkania bezczynszowe w Pabianicach
Alternatywą dla największych polskich miast stały się mniejsze miejscowości, znajdujące się w niewielkiej odległości
od dużych aglomeracji, co pozwala na szybki dojazd do pracy w większym mieście, ale też ograniczenie kosztów. Szczególnie, jeśli decyzja padnie na zakup mieszkania bezczynszowego. Taką możliwość daje lokal, którego nabywca staje się członkiem wspólnoty mieszkaniowej. W przeciwieństwie do spółdzielni, która generuje ogromne koszty związane z opłatami zależnymi od administracji, utrzymania zarządu i pracowników, funduszu remontowego i sprzątania.
W przypadku zakupu mieszkania w niewielkiej nieruchomości, to jej członkowie, jako właściciele lokali, sami powołują wspólnotę i to oni decydują o ewentualnych składkach na utrzymanie czystości i bieżące konserwacje.
Mieszkańcy nie muszą, jako właściciele, płacić czynszu żadnej administracji, ponoszą jedynie koszt mediów – wody, ogrzewania i energii elektrycznej i ewentualnej składki, którą ustalają wspólnie członkowie wspólnoty.
Taką możliwość daje zakup lokalu w Rezydencji Narutowicza 10/12 w centrum Pabianic. To nowopowstająca nieruchomość, której deweloper zdecydował o całkowitym odstąpieniu od zarządzania nieruchomością w przyszłości i zrzeka się jej na korzyść wspólnoty mieszkaniowej, która przejmie budynek.


– Rezydencja Narutowicza 10/12 w sercu Pabianic
Luksusowa Rezydencja Narutowicza 10/12 to nowa inwestycja projektantów łódzkiej Manufaktury, Ogrodów Geyera i przebudowy Księżego Młyna – Zespołu Autorskiego Architektów Paweł Marciniak i Dariusz Witasiak. Eksperci zadbali
o to, by ta elegancka nieruchomość spełniła oczekiwania najbardziej wymagających klientów, zapewniając im pełen komfort
i wygodę. Już od wejścia budynek zaprasza do wytchnienia w stylowym patio albo ogrodzie na tyłach budynku.
Każdy właściciel będzie mógł także odpocząć na własnym tarasie lub loggi – te są wyjątkowo duże, jak na budownictwo mieszkaniowe – o powierzchni nawet 50 m 2. Same apartamenty mają powierzchnię od 35 do 86 m2 i w zależności od potrzeb 2, 3 lub 4 pokoje. To eleganckie i stylowe wnętrza z antresolami oraz dużymi przeszkleniami, sięgającymi od podłogi
do sufitu, które pozwalają na bardzo dobre doświetlenie mieszkania i ograniczenie hałasu, dzięki oknom o podwyższonej akustyce. W przeciwieństwie do większości obecnych na rynku mieszkań o niskim stropie, apartamenty Rezydencji Narutowicza 10/12 są wysokie na 2 m 70 cm, co zapewnia przestrzeń, poczucie komfortu i luksusu.
Dodatkowym atutem jest lokalizacja nieruchomości, w odległości nieco ponad 100 m. do głównej arterii komunikacyjnej Pabianic – ulicy Zamkowej, oraz komunikacji miejskiej. Centrum daje dostęp do głównych atrakcji miasta
– sklepów, galerii, urzędów oraz szkół i przedszkoli. Ulokowanie budynku w bocznej ulicy zapewnia też jednak komfort
i ciszę. Bliskość tras S14 i A1 pozwala na dobrą i szybką komunikację z resztą kraju. Do Łodzi autem jedzie się stąd tylko 12 min, tramwajem – 20 min.
Największą obecnie zaletą, jest podkreślana przez wielu nabywców, możliwość zamieszkania we własnej nieruchomości
i cieszenia się nią, podobnie jak w przypadku domu – bez dodatkowych opłat, dzięki mieszkaniom bezczynszowym.

Previous

7 sposobów na dekoracje świąteczne – Martyna Karczewska

Narutowicza 10/12

All Rights Reserved